Hastanede 23 Nisan Coşkusu
07 Eylül 2018

1135073633730.jpg
 

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de kutlanıyor.

 

 

Çocuk Servisinde yatarak tedavi gören çocuklar, güler yüzlü sağlıkçılarla birlikte hem oyun oynuyorlar hemde tedavi oluyorlar. Hemşireler nezaretinde kız ve erkek çocuk hastalar için alınan oyuncaklarla oynayan çocuklar doyasıyla eğleniyorlar. Ev konforunda sağlık hizmeti alan çocuklar, 23 Nisan bayramını doyasıyla kutluyorlar.

 

BALONLARLA SÜSLENDİ

Hastanesi yöneticisi Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen, hastaneden tedavi gören çocukların bayramını kutlayarak, "Hastalığı nedeniyle hastanemizde tedavi gören çocuklarımızın kısmen de çocukluklarını yaşatmak ve bayramlarını kutlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Çocuk servisimizi balonlarla, bayraklarla süsledik. İlçemizdeki okullarda eğitim gören öğrenciler de gelerek, hasta çocuklarımızla güzel vakitler geçiriyorlar. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı böyle mutlu görmek bizleri de mutlu etti. Çocuk bölümümüzde 16 çocuğumuz tedavi oluyor. Onları hastane ortamından uzak tutma konusunda bir takım etkinlikler düzenliyoruz. Kendilerini evlerinde hissediyorlar" dedi.