Aracını bırakana 216 lira
07 Eylül 2018

İnegöl Devlet Hastanesi’nin bahçesinde engelliler için ayrılan otoparklara, tüm uyarı ve ikazlara rağmen araçlarını park eden araç sürücülerine 216 TL para cezası kesiliyor.

ENGEL ÇIKARAN BİZİZ

Ülkemizde engelliler sosyal hayatta birçok engel ile karşılaşırken bu engeller maalesef ki diğer bilinçli ve hiç bir engeli olmayan kişiler tarafından yapılıyor.

ENGELLİ OTOPARKINI KİMLER KULLANIYOR?

Bunların en somut örneği ise engelli vatandaşların araçları için ayrılmış olan engelli otoparkları. Bu otoparklara normal araçlar park ederken aslında ne derece engellilere engel olduklarının farkında bile değiller. Bunun örneği İnegöl Devlet Hastanesi’nde yaşanıyor.

UYARIYI TAKAN YOK

Hastane otoparkının %10’u engellilere ayrılırken, bu otopark vatandaşlar tarafından işgal ediliyor.

Mavi renkte boyanan ve engelli otopark olduğunu belirten levhaların olmasına rağmen hastaneye gelen vatandaşlar, engellilerin haklarını hiçe sayarak, otoparka araçlarını bırakıyor. Hal böyle olunca engelli araç sürücüleri de hastanede araçlarını park edecek yer bulamıyor.

CEZA KESİLİYOR

Otopark işgalinin önüne geçmek için trafik ekipleri günün belirli saatlerinde otoparkta uygulama yapıyor. Uygulamada engelli otoparklarına araç park eden araç sürücülerine fotoğraflama yapılarak cezai işlem uygulanıyor.

ISRARLA DEVAM EDİYORLAR

Engellilerin haklarını hiçe sayarak, engelliler için ayrılan bölüme araçlarını park eden araç sürücülerine 216 TL para cezası kesiliyor. Cezaya rağmen bazı araç sürücülerinin ısrarla araçlarını engelliler için ayrılan bölüme park etmesi dikkatlerden kaçmadı.

 

Kaynak : https://www.inegolonline.com/haber/yuzlerce-inegollu-abd-ve-israile-tepki-gosterdi-916638/

resimgoster12.jpg