Hastanemize Teşekkür Belgesi
07 Eylül 2018

Ulusal Anne ve Bebek Sağlığı programına katkıları nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesine, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi.

 

Yaşayan ve Yaşatan Hastane sloganıyla hizmetine devam eden Anne ve bebek dostu İnegöl Devlet Hastanesi, yaptığı hizmetlerle Türkiye’ye örnek oluyor.

 

Türkiye’de toplam 826 hastane arasında Anne Dostu, Bebek Dostu, Yeni Doğan Dostu, HET Hidroterapi Eşliğinde Travay belgeli olan 2 hastaneden biri olan İnegöl Devlet Hastanesi, Anne Dostu, Bebek Dostu Yeni Doğan Dostu olan 5 hastaneden birisi olarak da dikkat çekiyor.

 

Yaptığı çalışma ve verdiği hizmetle örnek olan Devlet Hastanesi, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper tarafından teşekkür belgesine layık görüldü. Belge, Genel Müdür tarafından İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Erkal Altay ile Müdür Yardımcısı Kamil Saçkesen’e takdim edildi.

 

Hastane yöneticisi Hayrettin Göçmen yaptığı açıklamada;

 

“Yaşayan ve Yaşatan Hastane İnegöl Devlet Hastanesine üst düzey bir ödül daha. Ulusal Anne ve Bebek Sağlığı Programlarının tümünü başarıyla yerine getirip örnek olan ve bu alanda Türkiye’nin en saygın 5 hastane arasında yer alan İnegöl Devlet Hastanesi’nin Başhekimi olarak Bakanlığımız bu teşekkür belgesini bize layık görmüş.”

 

“Bu onur verici belge için başta Sağlık Bakanlığımızın en üst düzey yöneticilerine, çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyip önümüzü açan Sayın Milletvekilimiz Vildan Yılmaz’a ve Sağlık Müdürümüz Özcan Akan’a, özellikle de bu başarılı çalışmaları benimseyip içtenlikle uygulayan özverili ve cefakâr tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

 
 aw471502_01-500072.jpg
 
 Kaynak : http://www.gencgazete.net/haber/inegole-buyuk-gurur-36427/