Genel Yoğun Bakım Ünitelerimiz
13 Haziran 2024


3. BASAMAK GENEL YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

             Bir ya da daha fazla organ veya organ sistemlerinde ciddi işlev bozukluğu nedeniyle, yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların iyileştirilmesini  amaçlayan ünitedir. Fiziksel alt yapısı ve konumu hasta bakımı açısından özellikli olarak tasarlanır. Hastanın takip ve tedavisi 24 saat esasına dayalı olarak kesintisiz şekilde sürdürülür. Gelişmiş teknolojiye sahip cihazlarla hastanın yaşamsal göstergeleri sürekli izlenir. Yoğun bakım ünitelerinde bu konuda uzmanlaşmış, hekim, hemşireler, fizyoterapistler, asistan doktorlar, diyetisyenler, sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekip görev alır. Yoğun bakım ünitelerimizde tüm hastalarımızın tedavi ve takipleri gerektiğinde farklı uzmanlık alanındaki hekimlerle koordineli olarak yapılır.

             Hastanemiz 3. Basamak Genel Yoğun Bakım Ünitesi 4 ayrı bölüm ve 32 yataktan oluşmaktadır. İzole  edilmesi gereken  hastalarımız için ayrı alanlar bulunmaktadır. Hasta yakınlarının bilgilendirilmesi amacıyla bilgilendirilme odası ve bekleme alanı bulunmaktadır.

Ziyaret saati 13:30-14:30 saatleri arasındadır.

Bilgilendirme saati 13:30-14:30 saatleri arasındadır.

2. BASAMAK GENEL YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

          Hastanemiz  2. Basamak Genel Yoğun Bakım Ünitesi  14 yataklıdır. Hastalarımızın takip ve tedavileri, 24 saat boyunca kesintisiz olarak deneyimli hemşire ve  uzman doktorların gözetiminde yürütülmektedir. Tüm hasta yatakları hastaların hayati verilerini sürekli takip eden ve gerektiğinde alarm vererek tıbbi ekibi uyaran monitörlerle donatılmıştır. Bu monitörler sayesinde hastaların, kalp atımları, kan basıncı, vücut ısısı, kanındaki oksijen oranı

gibi hayati bulgular sürekli izlenmektedir.

Tedaviler yoğun bakım doktorunun koordinasyonunda , gerekli tüm branşlardan hekimlerin de katkısı ile mültidisipliner olarak sürdürülmektedir.

Ziyaret saati 13:30-14:30 saatleri arasındadır.

Bilgilendirme saati 13:30-14:30 saatleri arasındadır.


2.BASAMAK YENİDOĞAN YOĞUNBAKIM ÜNİTESİ

Ü   Yeni doğmuş bebeklerde görülebilecek komplikasyonlara anında ve doğru şekilde müdahale edilebilmesi, yaşama şansının artırılması ve tedavilerde başarı oranının yükseltilebilmesi açısından donanımlı yoğun bakım ünitelerinin varlığı çok büyük bir önem taşır. Bebeğin olası tedavi ve bakım uygulamaları sırasında tüm teknolojik ekipmanların bulundurulduğu özel ve izole alanlarda, uzman sağlık profesyonelleri tarafından gözetim altında tutulması gerekir. Bunun için doğumun Yenidoğan Yoğun Bakım birimleri bulunan sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

            Hastanemiz Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi 2 salon, 1 izolasyon odası 14 yataklı 2.basamak olarak hizmet vermektedir.Hastanemiz yenidoğan yoğun bakım ünitesinde sarılık rahatsızlığı olan bebekler ,solunum destek ihtiyacı olan bebekler,göbek iltihabı olan bebekler,enfeksiyonu olan vb. bebekler  tedavi edilmektedir.Ünitemizde görev alan tüm hemşirelerimiz bebek canlandırma,anne sütü ve emzirme danışmanlığı sertifikalarına sahiptir.Kapılarımızda merkezi kontrol kilit sistemi bulunmakta olup ,bebeklerin güvenliğinin sağlamak adına bileklik,küvöz tekerlik kilidi bulunmaktadır.Anne ve bebek birlikteliği tarafımızca önemsenmekte olup,anne dostu hastane ünvanına sahip olan hastanemiz bebeğin anne sütü almasını teşvik etmektedir.Küvöz başı emzirme alanımız mevcut olup anne ve bebeğin konforu için oldukça önemlidir.

             Tedavi gören bebekler için kullanılan bebek bezi,ıslak mendil gibi bebek bakım ürünleri her küvöz başında bebeğe özel olarak kullanılmaktadır.Bebeklerimiz 24 saat monitörize edilmekte olup,sık sık pozisyon değiştirilmektedir.Fototerapi esnasında bebeğin göz ve cilt sağlığını korumak adına göz bandı kullanılmaktadır. Yenidoğan yoğun bakım ünitemizde el hijyenine büyük önem verilmekte olup,annelerimiz el hijyenleri tam olarak sağlandıktan sonra içeri alınmaktadırlar.Hasta güvenliğinin sağlanması adına ünitemize giriş çıkışlar kontrol altındadır.

Ziyaret Kuralları :

      Yenidoğan Yoğunbakım Ünitesi ‘nde bebeklerin birinci dereceden yakınlarına ilgili hekimitarafından vizit sonrası müsait olduğu anda bebeğin genel durumu ile ilgili bilgi verilir. Telefon ilehasta yakınına olağan dışı bir durum olmadıkça bilgi verilmez. Acil durumlarda hastane telefonu ile hasta yakınına ulaşılır.

      Annelerimiz 09:00-12:00,15:00-18:00,21:00-00-00, 03:00-06:00 saatleri arasında 40 dakika olacak şekilde emzirme için alınmaktadır.

 


 
  • PHOTO-2020-03-17-15-05-25_1.jpg
  • PHOTO-2020-03-17-15-05-26_1.jpg
  • PHOTO-2020-03-17-15-05-27.jpg
  • PHOTO-2020-03-17-15-05-26.jpg
  • PHOTO-2020-03-17-15-05-27_1.jpg
  • IMG_6418.JPG